Достапни линкови

Протести во просториите на телевизијата ББЦ


Стотици луѓе во знак на револ влегоа во просториите на ББЦ во западен Лондон, по појавувањето на лидерот на десно ориентираната политичка партија Ник Грифин во дебата на телевизијата. Тие пред да бидат исфрлени од обезбедувањето извикувале наци ѓубре, да те нема од нашите улици. Партијата на Грифин е против имиграцијата. ББЦ го повикале бидејќи на нивната програма според нив мора да им отстапат време на сите политички партии.

XS
SM
MD
LG