Достапни линкови

Русија ќе продолжи воено да соработува со Иран


Русија ќе продолжи воено да соработува со Иран, изјавиле од руската служба за техничка и воена соработка . Изјавата доаѓа по загриженоста на Западните земји за контроверзниот договор на Москва за продажба на противавионски проектили на Техеран.


XS
SM
MD
LG