Достапни линкови

Запален Олимпискиот оган за ЗОИ


Олимпискиот оган за зимските олимиски игри кои треба да се одржат во Ванкувер, денеска е запален во Олимпија. До почетокот на на игрите има уште 113 дена . Оганот ќе помине неколку дена во Грција , а потоа ќе тргне на пат кон Канада, каде од 12 до 28 февруари треба да се одржат зимските олимписки игри.
XS
SM
MD
LG