Достапни линкови

Караџиќ не е подготвен за почетокот на процесот во ХагРадован Караџиќ денеска го известил Хашкиот Трибунал дека нема да се појави на почетокот на судењето за воени злосторства, кое е закажано за во понеделник. Во писмото до судиите, Караџиќ навел дека одбраната не е подготвена за почетокот на процесот. Претставничка на судот изјави дека засега нема одлагање на процесот против Караџиќ.
XS
SM
MD
LG