Достапни линкови

Плавшиќ наредната недела на слобода


Бившата претседателка на Република Српска, Билјана Плавшиќ, која во шведски затвор ја издржуваше казната за воени злосторства, ќе биде ослободена на 27-ми овој месец, соопшти денеска шведското министерство за правда. Со одлука на Хашкиот Трибунал, на Плавшиќ и е одобрено пуштање на слобода, бидејки има одлежано две третини од казната од 11 години.
XS
SM
MD
LG