Достапни линкови

Разговори Путин - Берлускони за Јужниот Крак


Рускиот премиер Владимир Путин денеска во Москва ќе разговара со италијанскиот премиер Силвио Берлускони Јужниот крак од гасоводот, кој е заеднички проект на руски Газпром и итлаијанската компанија ЕНИ. Според Путин, тие телефонски ќе разговараат и со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган.
XS
SM
MD
LG