Достапни линкови

Џо Бајден во посета на Романија


Американскиот потпретседател Џо Бајден денеска во Букурешт разговара со романскиот државен врв за регионални безбедносни прашања. Предвидено е и обраќање на Бајден до студентите за односите меѓу Соединетите Држави и централна Европа. По посетата на Романија, предвидено е Бајден да допатува и во Чешка.
XS
SM
MD
LG