Достапни линкови

Неформален министерски состанок на НАТО


Министрите за одбрана на 28 земји членки на НАТО денеска и утре во Братислава одржуваат неформален состанок, главно посветен на ситуацијата во Авганистан. Министрите ќе дебатираат за безбедносните закани пред вториот круг претседателски избори во Авганистан, закажани за 7-ми ноември, како и за можноста од испраќање дополнителни сили.
XS
SM
MD
LG