Достапни линкови

Северна Кореја е закана за Азија, изјави Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека Северна Кореја и натаму е закана за безбедноста во Азија, додавајки дека Соединетите Држави се подготвени и за употреба на воена сила за да ги заштитат сојузниците во регионот. За време на денешната посета на Сеул, Гејтс ја изрази и американската готовност за преговори за окончување на нуклеарната програма на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG