Достапни линкови

САД нема да има нормални односи со Северна Кореја


Соединетите држави никогаш нема да имаат нормални и ослободени од санкции врски со нуклерано вооружената Северна Кореја, изјавила денеска државниот секретарна на САД, Хилари Клинтон. Таа ја повторила американската подготвеност за билатерални разговори со Северна Кореја, но изјавила дека Вашингтон нема да ги намали санкции кон Пјонгјанг , се додека Северна Кореја не се врати на преговорите за напуштање на своите нуклеарни програми. Северна Кореја се повлече од договорите со петте светски сили пред шест месециXS
SM
MD
LG