Достапни линкови

Берлускони на гости кај Путин


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони се сретна денеска со неговиот руски колега Владимир Путин, но во приватна посета. Сепак посетата била искористена и за раговрои за енергијата, соопштил портпаролот на Путин. Како што пренесуваат светските медиуми Берлускони ќе присуствува на задоцнетото одбележувањето на роденденот на Путин од страна на неговата партија. Роденденот на Путин беше на 7 октомври.
XS
SM
MD
LG