Достапни линкови

Во Чеченија убиени 4 бунтовници


Министерство за внатрешни работи на Чеченија соопшти дека четири осомничени бунтовници и еден полицаец загинале во борбите во Чеченија. Портпаролот на министерството изјавил дека двјаца бунтовници биле убиени во селото Гоити , а двајца во градот Грозни. При нападите биле повредени и двајца полицајци


XS
SM
MD
LG