Достапни линкови

Во САД уапсен човек за вмешаност во тероризам


Оделот за правда во САД изјави дека денеска во Бостон е уапсен 27 годишен маж под обвинене деке е вмешан во тероризам. Тој и уште двајца соработници патувале на Блискиот Исток на обука за напади на трговски центри и дистрибуирале видео клипови во кој се повикува на џихад.

XS
SM
MD
LG