Достапни линкови

Нов светски рекорд на 200 метри пеперутка


Кинеската Луји Зиге го постави новиот светски рекорд на 200 метри пливање, во дисциплината пеперутка. Таа растојанието од 200 метри го препливала за 1 минута и 81 секунда. Претходниот рекорд беше 2 минути и 3 секунди.
XS
SM
MD
LG