Достапни линкови

Иванов во посета на израелскиот парламент


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во Изрела се сретна со претседателот на израелскиот патламент Реувен Ривлин. Тие се договориле преку формирање на Комитет за соработка на парламентите на двете земји, да ја интензивираат соработката во иднина. Иванов посетата на Изрел треба да ја заврши со средба до претседателот Бенјамин Нетенјаху и со шефот на израелската дипломатија Авигдор Либерман.

XS
SM
MD
LG