Достапни линкови

Ослободени заложниции од хипермаркет во Франција


Француската полиција успеала да ги ослободи и преостанатите тројца заложници од еден хипермаркет во градот Севран, северно од Париз и ги уапсила двајцата киднапери, соопштиле од управата на хипермаркетот. Двајца вооружени луѓе утрово зеле 6 заложници. Прво полицијата успеала да ослободи тројца а подоцна уште тројца заложници.


XS
SM
MD
LG