Достапни линкови

Преговорите во Бутмир завршија без решение


Без договор за отворените прашања завршија разговорите меѓу седумте лидери на политичките партии во БиХ со претставниците на САД и ЕУ, кои се одржуваа во воената база на НАТО во Бутмир, кај Сараево. Пакетот за решавање на отворените прашања, меѓу кои и уставните промени, кој го понудуја претставниците на Вашингтон и Брисел, не наиде на подршка од политичарите од БиХ.

XS
SM
MD
LG