Достапни линкови

Нова железничка саботажа во Грузија


Воз со нафтени деривати во Грузија излета од шините по екплозија во западниот дел од земјата на линијата меѓу Сенаки и црноморското пристаниште Поти . Ова е последен инцидент од серијата саботажи врз железничката мрежа за кои, според властите, стојат бунтовниците од Абхазија. Во експлозиите нема серизоно повредени.
XS
SM
MD
LG