Достапни линкови

Претседателот Иванов ке се сретне со израелскиот Премиер


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска ја завршува посетата на Израел со средбите со Претседателот на израелскиот Парламент Реувен Ривлин, со Премиерот Бенјамин Нетанјаху и со претставници на Евреите по потекло од Република Македонија. Претседателот Иванов и заменик-премиерот Зоран Ставрески ќе учествуваат и на панел-дискусијата на Меѓународната конференцијата „Фацинг томорроњ 2009“.
XS
SM
MD
LG