Достапни линкови

Смени во авганистанските изборни одбори


Обединетите Нации соопштија дека шефовите на повеќе од половината изборни канцеларии ќе бидат сменети за да се спречи злоупотреба во вториот круг од претседателските избори во Авганистан. Поради злоупотреби вчера Изборната Комисија ги поништи изборните резултати во 254 места. Во вториот круг на 7 Ноември ке се соочат актуелниот Претседател Хамид Карзаи и неговиот противник Абдула Абдула.
XS
SM
MD
LG