Достапни линкови

Расмунсен во Словачка пред утрешниот состанок на НАТО


Генералниот секретар на НАТО Андерс фог Расмунсен денеска ќе ја посети Словачка пред неформалниот состанок на министрите за одбрана на Алијансата утре и задутре во Братислава. Една од темите на денешните разговори со шефот на словачката дипломатија Мирослав Лајчак ќе биде и политиката на НАТО кон Балканот.
XS
SM
MD
LG