Достапни линкови

Министерот Маневски во посета на Хашкиот трибунал


Министерот за правда на Република Македонија Михајло Маневски денеска во Хаг ќе се сретне со Јавниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц. Во рамките на престојот, предвидено е Маневски да го посети Јохан Тарчуловски во затворот Шевенинген.
XS
SM
MD
LG