Достапни линкови

Повторно воз од Сараево до Белград


Србија и Босна и Херцеговина се договорија за воспоставување директна железничка линија Сараево-Белград-Сараево, откако таа 18 години беше во прекин. Линијата ќе биде обновена на 13-ти декември, а цената на билетот во еден правец ќе биде 25 евра. Патувањето ќе трае 8 и пол часа.
XS
SM
MD
LG