Достапни линкови

Иран осуди американски академик на 12 години затвор


Иран го осуди на 12 години затворска казна, американецот со иранско потекло, академик Киан Тајбакш заради неговата улога во постизиборните протести и немири , јавува новинската агенција ИРНА. Тајбакш беше меѓу илјадниците луѓе кои протестираа по изборите во јули. Уште 140 други луѓе се во затвор заради истото дело.
XS
SM
MD
LG