Достапни линкови

Експлозии на бомби во Ирак, 6 мртви


Во две одвоени експлозии на бомби во Ирак, денеска загинале 6 луѓе, а повредени се неколкумина , соопштуваат тамошните власти. Меѓу загинатите има тројца полицајци изјавиле властите.

XS
SM
MD
LG