Достапни линкови

Русија и Србија потпишаа договори за соработка


Русија и Србија денеска во Белград потпишаа 7 договори за меѓусебна соработка.
Договорите ги потпишаа ресорните министри во присуство на претседателите на Србија Борис Тадиќ и Русија, Дмитри Медведев.


XS
SM
MD
LG