Достапни линкови

Иванов телефонски разговарал со Сејдиу


Претседателите на Македонија, Ѓорги Иванов, и на Косово Фатмир Сејдиу во телефонски разговор го поздравиле воспоставувањето на дипломатски односи меѓу двете земји, соопштуваат од кабинетот на македонскиот претседател.Двајцата претседатели се заложиле за унапредување на односите меѓу Македонија и Косово
XS
SM
MD
LG