Достапни линкови

Владата на Казахстан си поднесе оставка


Владата на Казахстан денеска си поднесе оставка, откако претседателот Курманбек Бакиев повика на ригорозни реформи. Владата на премерот Игор Чудинов поднесе оставка на специјална седница на која присуствуваше и претседателот Бакиев. Тој ја прифати оставката на Владата.
XS
SM
MD
LG