Достапни линкови

Поранешни хрватски војници уапсени поради убиство на цивили во БиХ


Хрватската полиција уапси седуммина поранешни хрватски војници, осомничени за убиство на српски цивили за време на војната во Босна и Херцеговина. Локалните медиуми објавија дека уапсените се осомничени за убиство на петмина српски воени заробеници во западна Босна, при крајот на војната, во 1995 година.
XS
SM
MD
LG