Достапни линкови

Уапсени косовски граничари поради шверц


Косовската полиција уапси 12 граничари под сомнение дека се вмешани во шверц. Полицијата соопшти дека ги уапсила граничарите по наредба на јавниот обвинител. Косовските медиуми објавија дека уапсените се припадници на мобилните гранични патроли во источно Косово.
XS
SM
MD
LG