Достапни линкови

Членството на Србија во ЕУ, не е опасност за Русија


Српските стремежи за членство во ЕУ, не значат избор меѓу Истокот и Западот, изјавил српскиот претседател Борис Тадиќ, пред утрешната посета на рускиот претседател Дмитри Медведев. Тој изјавил дека српското членство во ЕУ,нема да претставува опасност за Русија, тука Русија ќе го има најдобриот пријател во ЕУ.


XS
SM
MD
LG