Достапни линкови

Сомалиските пирати киднапирале кинески брод


Сомалиските пирати денеска киднапирале кинески товарен брод со 25 членови на екипаж, соопштиле поморските сили на ЕУ за борба против пиратите. Бродот бил киднапиран во Индискиот Океан. Сомалиските пирати држат како заложници 146 луѓе.
XS
SM
MD
LG