Достапни линкови

Во бомбашки напади во Багдад, 4 мртви


Најмалку четири луѓе се убиени во бомбашки напади во ирачкиот главен град, Багдад. Полицијата соопшти дека една бомба експлодираa во продавница за ќебапи во западниот дел на градот, при што загинае најмалку две лица. Неколку часа подоцна, на бомба во минибус загинае двајца а ранети се девет луѓе.

XS
SM
MD
LG