Достапни линкови

Расмусен:Времето не е на страна на алијансата во Авганистан


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, изјавил денеска дека времето не е на страна на алијансата во Авганистан. Тој изјавил дека сојузниците што побргу мора да ги усвојат препораките на командантите за испраќање на додатни сили во Авганситан. На таа тема министрите за одбрана ќе разговараат на состанокот кој треба да се одржи ова недела во Братислава.
XS
SM
MD
LG