Достапни линкови

Во офанзивата во Пакистан убиени 79 милитанти


Во пакистанската офанзива на Јужен Вазиристан досега се убиени 9 војници и 79 милитанти, соопштил генералот на пакистанската војска на прва прес конференција откако започна офанзивата пред неколку дена.Тој изјавил дека сега цел ќе им бидат водачите на милитантите. Во офанзивата учествуваат повеќе од 300 илјади војници, а 100 илјади цивили ги напуштиле своите домови пред почетокот на нападите.
XS
SM
MD
LG