Достапни линкови

Македонија и Израел ја интензивираат економската соработка


Претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, својата посета на Израел, освен за потврдување на добрите односи меѓу двете земји ја искористил пред се за интензивирање на економската соработка. Ме радува што израелските фирми, најдоа партнер во Македонија,изјавил Иванов. Македонскиот претседател во Ирзаел е придружуван од министерот за финансии, Зоран Ставревски.
XS
SM
MD
LG