Достапни линкови

Иран ги обвини САД,Британија и Пакистан за вмешаност во вчерашниот напад


Водачите на иранската Револуционерна гарда, ги обвинуваат САД, Британија и Пакистан за поврзаност со Сунитските милитанти во вчерашниот напад на елитните сили .Генералот Мохамед Али Јафари изјавил дека разузнавачките служби на овие три земји се поврзани со лидерот на милитантите, кои ја презедоа одговорноста на нападот во кој загинаа 42 –ца. луѓе. САД, Британија и Пакистан ги отфрлија обвинувањата.


XS
SM
MD
LG