Достапни линкови

Убиени 4-ца милитанти во Таџикистан


Безбедносните сили на Таџикистан убиле 4-ца исламски милитанти, а еден уапсиле, во престрелката во близина на градот Исфара. Според претставник на министерството за внатрешни работи, милитантите биле членови на исламистичкото движење на Узбекистан, кое е поврзано со талибанците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG