Достапни линкови

Енди Гарсија ќе го глуми Михаел Саакашвили


Американскиот актер Енди Гарсија пристигна во Тбилиси, каде што се снима филм за минатогодишната руско – грузијска војна. Гарсија ќе го глуми претседателот на Грузија Михаел Саакашвили. Руските медиуми јавија дека и Емир Костурица ќе прави фил за истата војна но од гледиште на Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG