Достапни линкови

Утре во Бутмир нова рунда разговори за БиХ


Заменик американскиот државен секретар Џејмс Стајнберг, шефот на шведската дипломатија Карл Билд и комесарот за проширување Оли Рен, ќе допатуваат во Сараево на утрешното продолжување на преговорите во Бутмир за иднината на Босна и Херцеговина. Пред 10 дена на политичките лидери на Босна, тие им представија предлози за реформи во интерес на евро-атланските интеграции на земјата, за кои треба да се изјаснат утре.
XS
SM
MD
LG