Достапни линкови

Во Виена нова рунда преговори за иранската нуклеарна програма


Иран ќе продолжи да збогатува ураниум доколку меѓународните разговори пропаднат, изјави ирански официјален претставник пред денешните преговори во Виена. На состанокот ќе се расправа за можноста збогатувањето ураниум за потребите на Иран да се врши надвор од земјата.
XS
SM
MD
LG