Достапни линкови

САД со нова политика кон Судан


Американската администрација се очекува денеска да објави нова политика спрема Судан, со која е предвидена поблиска соработа меѓу Соединетите Држави и владата во Картум. Но, новиот пристап предвидува и санкции доколку продолжат насилствата во суданскиот регион Дарфур.
XS
SM
MD
LG