Достапни линкови

Џон Кери во посета на ПакистанАмериканскиот сенатор Џон Кери е во посета на Пакистан со цел да го објасни пакетот финансиска помош од Соединетите Држави, во износ од 7 ипол милијарди долари. Пакистанската армија смета дека некои од фондовите на невоената помош за битка против исламистичкиот екстремизам, се во спротивност на пакситанскиот устав. Во меѓувреме, во Пакистан е и американскиот командант Дејвид Питреус.
XS
SM
MD
LG