Достапни линкови

Грчката влада доби доверба


Грчкиот парламент, по тридневна расправа, синоќа и изгласа доверба на владата на Јоргос Папандреу. За владата гласаа сите 160 пратеници од ПАСОК, додека сите 140 пратеници од опозицијата беа против.
XS
SM
MD
LG