Достапни линкови

Разговори за нуклеарната програма на Иран


Иран ќе одржи нова рунда разговори со претставници на светските сили за нуклеарната програма на оваа земја. На разговорите, кои денеска се одржуваат во Виена, ќе се разгледува можноста Иран да извезува осиромашен ураниум кој откако ќе биде збогатен, ќе се враќа во земјата со цел да се употребува во нуклеарната централа.
XS
SM
MD
LG