Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- облачно со дожд


Времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, а можна е појава и на грмежи. Поинтензивни врнежи ќе има во јужна и во источна Македонија. Утринската температура се движи од еден до седум, а дневната ќе изнесува од осум до 15 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура од три до 13 степени.
XS
SM
MD
LG