Достапни линкови

Уапсен висок полициски претставник во Русија


Рускиот министер за внатрешни работи соопшти дека полицијата притворила висок полициски претставник од провинцијата Сибир, поради корупција. Апсењето на полицискиот службеник доаѓа во време кога полицијата во Русија се соочува со корупција во нејзините редови
XS
SM
MD
LG