Достапни линкови

Во напади во Авганистан, убиен 1 американски војник и 14 Талибанци


Во бомбашки напад во Авганистан е убиен еден американски војник , a 14 Талибанци биле убиени во два одделни напади на заедничките НАТО и авганистанските безбедносни сили, соопшти воен претставник без да даде други детали. Според статистичките податоци оваа година загинале 418 странски војници во Авганистан, во споредба со 294 во 2008 година.

XS
SM
MD
LG