Достапни линкови

Есплозија на бомба во Ирак, 1 убиен и 9 повредени


Најмалку еден цивил е убиен, а девет се повредени во денешниот бомбашки напад во централниот ирачки град Искандарија. Полицијата соопшти дека при експлозијата се уништени многу продавници и автомобили. Исто така денеска , генерален директор на една компанија за цемент, за малку избегна обид за атентат врз него во Мосул. Неговите двајца телохранители биле повредени кога автомобил бомба експлодира во близина на неговата колона

XS
SM
MD
LG