Достапни линкови

60 милитанти убиени во офанзивата на Вазиристан


Шеесет милитанти и пет пакистански војници се убиени во Јужна Вазиристан откако армијата започна офанзива викендов ,изјави претставник на војската . Во последните 24 часа, 60 милитанти се убиени во операција наречена Пат на ослободувањето.

XS
SM
MD
LG